Bobriškio sentikių maldos namai

Bobriškio sentikių maldos namai (A. Žegulytės-Zapolskos nuotr.)

XVII a. antroje pusėje – XVIII a. daug Rusijos sentikių, vengdami represijų, imigravo į LDK ir Lietuvoje išlaikė savo tradicijas iki mūsų dienų. Tai bepopiai sentikiai, nepripažįstantys dvasinės hierarchijos. Pirmoji sentikių bendruomenė dabartinės Lietuvos teritorijoje įsikūrė 1710 m. Bobriškyje (dab. Rokiškio r.).

Seniausia Lietuvoje medinė sentikių cerkvė, pastatyta 1710 m. Girelės kaime. Iš Girelės kaimo šie maldos namai 1819 m. buvo perkelti į kaimyninį Bobriškio kaimą, dabartinę cerkvės vietą. Bobriškis buvo vienu iš svarbiausių religijos centrų Šiaurės Lietuvoje. Cerkvės architektūra – būdinga Šiaurės Rusijos barokinių medinių cerkvių, tačiau neabejojama, kad statybos stilių paveikė vietinės lietuvių liaudies architektūros tradicijos.

XIX a. pradžioje, valdant carui Nikolajui I, dauguma sentikių cerkvių buvo uždarytos, bet Bobriškių maldos namai Lietuvos šiaurės rytuose veikė ir buvo svarbus sentikių religinis centras.

2018 metais buvo pabaigti šios cerkvės restauravimo darbai. Buvo restauruoti cerkvės pamatai, pakeisti sutrūniję sienojų vainikai, paskui specialistai restauravo langus ir duris, sutvarkė medines stogo konstrukcijas ir dangą. Taip pat buvo atstatytas didysis cerkvės kupolas, kurį 2013 metais vėtros metu buvo sutraiškęs medis, suremontuotas balkonas, pakeistos grindų lentos.

Facebook
Nepraleiskite naujienų - užsiprenumeruokite naujienlaiškį
Turite klausimų?



Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial