Jozefas Šereševskis (Samuel Isaac Joseph Schereschewsky, 1831-1906)

J. Šereševskis. The Churchman Company, 1904 m., nuotraukos šaltinis: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:The_Rt._Rev._Samuel_Isaac_Joseph_Schereschewsky.jpg.

Jozefas Šereševskis (Samuel Isaac Joseph Schereschewsky, 1831-1906) – Lietuvos žydų kilmės Šanchajaus anglikonų vyskupas.

Mokydamasis Žytomyro rabinų mokykloje J. Šereševskis susipažino su Naujuoju Testamentu, įtikėjo į krikščionybę ir metė mokslus. Vėliau jis išvyko metams mokytis į Frankfurtą prie Maino, vėliau dvejus metus mokėsi Breslau universitete. 1854 m. emigravo į JAV, kur Niujorke prisidėjo prie krikščionių žydų bendruomenės. Sekančiais metais buvo pakrikštytas ir greitai tapo presbiterionu. Vėliau kelerius metus mokėsi teologijos mokyklose Pensilvanijoje. Mokydamasis susipažino su hebraistu Samuel H. Turner, kuris jam pasiūlė vykti į Kiniją ir tapti misionieriumi. 1859 m. gegužės 3 d. buvo nutarta išsiųsti J. Šereševskį į Kiniją. Tais pačiais metais jis atvyko į Šanchajų, o 1860 m. buvo paskirtas dirbti Šanchajaus priemiesčio Honkauo bažnyčioje. 1861 m. J. Šereševskis pradėjo versti Bibliją į kinų kalbą. 1879 m. su kitais Šanchajuje įkūrė Šv. Jono koledžą.

Parengta pagal: Joseph Schereschewsky – Vikipedija (wikipedia.org) (tekstas modifikuotas), CC BY-SA 3.0.

Facebook
Nepraleiskite naujienų - užsiprenumeruokite naujienlaiškį
Turite klausimų?Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial