Karolis Bučinskis (Charles Dennis Buchinsky, Charles Bronson, 1921–2003)

Nuotrauka: Charles Bronson, 1987 m., aut. Georges Biard, šaltinis: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Charles_Bronson_Cannes.jpg, CC BY-SA 3.0.  

Karolis Bučinskis (CharleDennis Buchinsky, Charles Bronson, 1921–2003) – Lietuvos totorių kilmės Holivudo aktorius.

K. Bučinskis augo neturtingoje šeimoje, todėl dar vaikystėje, mirus tėvui, pradėjo dirbti anglies kasykloje. 1943 m. jis įstojo į JAV armijos karines oro pajėgas, o Antrojo Pasaulinio karo pabaigoje tapo sunkiojo bombonešio B-29 Superfortress kulkosvaidininku. Jis dalyvavo 25 misijose ir buvo sužeistas – už tai jam suteiktas violetinės širdies medalis.

1950 m. susituokęs, Bučinskis apsigyveno Holivude, kur įsirašė į vaidybos kursus ir pradėjo užimti nežymius vaidmenis. 1954 m. jis pasikeitė pavardę iš Buchinsky į Bronson. Jis ypač išgarsėjo XX a. 7-ajame dešimtmetyje, Bronsono filmai buvo itin populiarūs Europoje. Per savo karjerą Bronsonas sukūrė vaidmenis daugiau nei 90 filmų ir serialų, tarp kurių: „Šaunioji septyniukė“ (The Magnificent Seven) ir „Kartą laukiniuose Vakaruose“ (Once Upon a Time in the West).

Parengta pagal: Charles Bronson – Wikipedia, CC BY-SA 3.0; Karolis Bučinskis – Vikipedija (wikipedia.org), CC BY-SA 3.0.

Facebook
Nepraleiskite naujienų - užsiprenumeruokite naujienlaiškį
Turite klausimų?Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial