Lenkų dainų ir šokių meno ansamblis „Wilia“

Seniausias Lietuvoje Lenkų dainų ir šokių meno ansamblis „Wilia“ 2020 metais švenčia savo 65-erių metų jubiliejų. „Wilia“ buvo įkurta po antrojo pasaulinio karo ir gyvuoja iki šių dienų.

Ansamblio nariai – įvairių profesijų ir pomėgių žmonės. Nuo įkūrimo jų galima suskaičiuoti virš 1800! Dauguma dalyvių yra Lietuvos lenkai, kuriems rūpi tautinės tradicijos, kultūra, dainos, šokiai, muzika. 

„Wilia“ yra surengusi daugiau negu 1500 koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Ansamblio repertuarą sudaro lenkų ir lietuvių dainos ir šokiai, Vilniaus krašto folkloras. Didžiuojamės, kad „Wilia“ garsina Vilniaus krašto lenkų ir visos Lietuvos vardą. 

„Wilia“ iki šių dienų bendradarbiauja su Lenkijos kolektyvais „Śląsk“, „Mazowsze“, taip pat su Vilniaus lenkų teatro studija. Ilgus metus bendradarbiavo su Valstybiniu dainų ir šokių ansambliu „Lietuva“.

„Wilia“ didžiuojasi ištikimais ansamblio bičiuliais. Daug metų ansambliui paskyrė neužmirštamoji Varšuvos Didžiojo teatro balerina Zofia Gulewicz, žinomas lietuvių kompozitorius Eduardas Pilipaitis, įkūręs ir daug metų vadovavęs ansamblio kapelai. Choro vadovu dirbo žinomas kompozitorius, Lietuvos konservatorijos (šiandien – Muzikos akademijos) absolventas Wiktor Turowski. Su ansambliu bendradarbiavo kompozitoriai ir baletmeisteriai iš Lenkijos: kompozitorius Marian Domański, legendinė ansamblio „Mazowsze“ įkūrėja Mira Zimińska- Sygietyńska, ansamblio „Śląsk“ choreografė Elwira Kamińska ir daugelis kitų.

Ansamblis dalyvauja ir prizines vietas laimi festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje. „Wilia“ du kartus dainavo popiežiui Jonui Pauliui II. Ansamblis dalyvauja oficialiuose ir svarbiuose renginiuose Lietuvoje, koncertuoja užsienio valstybių vadovams, diplomatinio korpuso nariams. Kolektyvo „Wilia“ pasirodymus stebėjo Lenkijos, Vokietijos, Rusijos, Makedonijos, Baltarusijos, Graikijos, Ispanijos, Juodkalnijos, Čekijos, Bulgarijos, Ukrainos, Italijos ir kitų šalių žiūrovai. 

Ansamblis yra aukštai įvertintas ir apdovanotas už ilgametį lenkų folkloro ir tradicijų puoselėjimą bei sklaidą. Jų tarpe Lenkijos Kultūros ir meno ministerijos apdovanojimas „Nusipelnęs lenkų kultūrai“, Oskaro Kolbergo vardo medalis ir apdovanojimas „Už lenkų kultūros puoselėjimą“, Lenkijos Senato „Auksinis lauras“, Lenkijos draugijos „Wspólnota Polska“, Lietuvos Lenkų Sąjungos aukso medaliai, Vilniaus miesto savivaldybės įsteigta Šv. Kristoforo statulėlė „Už tradicijų ir bendruomeniškumo puoselėjimą“ ir kiti.

Šiuo metu ansamblį sudaro apie 150 narių, veikia trys šokių grupės (reprezentacinė ir dvi vaikų grupės), suaugusių ir vaikų chorai, kapela. Ansamblyje dalyvauja įvairiausių profesijų atstovai – mokytojai, medikai, verslininkai, IT specialistai, studentai ir mokiniai. Jų meilės šokiui ir dainai dėka ansamblis gyvuos dar ilgus metus! Juolab, kad „Wilia“ tai ne tik liaudies folkloras, muzika, dainos ir šokiai, tai gilios tradicijos, dalyvių susitikimai ne tik repeticijų ar koncertu metu. Tai bendras smagiai praleistas laikas įvairiausių švenčių, išvykų, varžybų, ekskursijų metu. O svarbiausiai – tai ilgametės draugystės ir net kuriamos šeimos tarp ansamblio dalyvių. Sunku suskaičiuoti, kiek tokių šeimų „supiršo“ ansamblis per savo ilgus gyvavimo metus, jų yra tikrai daugiau kaip 50! Dažnas atvejis, kai scenoje dainuoja, šoka ir groja net tris tos pačios šeimos kartos!

Tos tradicijos yra tokios gilios, kad su „Wilia“ sunku išsiskirti. Taip atsirado „Veteranų klubas“, kur senjorai, nebepriklausantys pagrindiniai ansamblio sudėčiai, susitinka ir linksmai leidžia laiką kartu. Jie vėl tampa jaunais atristais, be kasdienių rūpesčių, kur daug juoko, muzikos, šokio.

Šiandien ansambliu vadovauja: ansamblio meno vadovė ir direktorė Renata Brasel, šokių grupės vadovė ir choreografė Marzena Suchocka, parengiamosios šokių grupės vadovė ir choreografė Beata Bużyńska, kapelos vadovė Anna Kijevič, vokalo instruktorė Elena Galin.

Facebook
Nepraleiskite naujienų - užsiprenumeruokite naujienlaiškį
Turite klausimų?



Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial